Przewodnik dla początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

11 lutego, 2022 Off By admin
Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, który został spełniony na technologii Blockchain oraz widać został uruchomiony w 2009 roku z wykorzystaniem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych oraz uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów być może zostać wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic a twarde rozwidlenia Bitcoin, takie jak Bitcoin Cash a Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, iżby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie natomiast starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że danina nagle spadła w dół, kiedy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ jarmark kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, jako że nie ma kontroli żadnego rządu nad kryptowalutą, dlatego że jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem oraz zdominuje wszystkie waluty, takie gdy USD, EUR, INR oraz ASD w przyszłości http://www.borejko.pl i stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego powinno się tudzież dlaczego nie wskazane jest inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, oraz następnie rzędu 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą w celu każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem natomiast którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – wobec tego użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, ażeby przenieść kryptowalutę z jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, dokąd użytkownik potrzebuje platformy takiej podczas gdy bank, żeby przelać finanse spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na bardzo bezpiecznej technologii blockchain tudzież nieomalże zerowe szanse na włamanie natomiast przywłaszczenie kryptowaluty, dopóki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś furt unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na prędki zarobek, tudzież później pada ofiarą szumu bańki a traci swoje pieniądze. Lepiej jest, iżby użytkownicy przeprowadzili mnóstwo badań przed zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze dobrze jest umieścić swoje pieniądze w wielu kryptowalutach miast jednej, jako że zauważono, że nieco kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeżeli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których warto się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, a pozostałość kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin później dominuje na rynku kryptowalut, ale jego uczestnictwo nieoczekiwanie spadł z 90% do 38%, oraz Altcoiny takie gdy Litecoin, Ethereum, Ripple raptem wzrosły tudzież przejęły większa część rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl non stop dominuje na rynku kryptowalut, natomiast nie jest jedyną kryptowalutą, którą trzeba pomyśleć w czasie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz wziąć poniżej uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie oraz gdy brać za dobrą monetę kryptowaluty?

Podczas kiedy parę lat temu nie było łatwo kupić kryptowaluty, tymczasem teraz użytkownicy mają sporo dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dwie główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka tudzież Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą brać za dobrą monetę tudzież sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupować bitcoin z portfela tylko, niemniej jednak nie od momentu innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna zaś sprzedaży, i użytkownicy muszą zapłacić pewną nominalną opłatę wewnątrz sfinalizowanie transakcji.

W 2017 roku pomysłowość Cryptocurrency wzrósł ogromnie, oraz porto Bitcoin wzrosła spontanicznie, szczególnie w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin tudzież przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax natomiast Zebpay to dwa główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – jaki zajmował się nic bardziej błędnego Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na rozbudowa spośród innymi altcoinami, tudzież nawet zmusiło Unocoin i innych do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna z wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami i blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, iżby mogli handlować wieloma kryptowalutami prócz handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica między obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe kupno oraz sprzedaż owszem Bitcoinów, na przestrzeni kiedy na UnoDAX użytkownicy mogą złożyć zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę i o ile pasuje niewiasta aż do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej z giełd, rejestrując się wewnątrz pomocą adresu mejl zaś podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, jest dozwolone rozpocząć kupiectwo monetami ich wyboru.